Зустріч з автором роману «Вертеп смерті: розіп’яте село” Миколою Руцьким.

Незабаром, у четверту суботу листопада,  в кожному містечку та селі України молитимуться та будуть згадувати невинно замучених голодом у 1932-1933 роках наших співвітчизників. Роками табуйована тема голодоморів в Україні не втратила актуальності й досьогодні. Практично до кінця минулого століття у нашій державі ні грунтовних наукових праць, ні художніх творів, присвячених цій темі, не було. Тож не дивно, що лише через 90 років ми починаємо усвідомлювати весь жах та аналізувати наслідки, які пожинаємо дотепер.

Темі Голодомору та історії нашого краю у 30-х роках минулого століття була присвячена зустріч із письменником, громадським діячем Миколою Руцьким, що відбулася 14 листопада у виставково-лекційній залі нашого музею. У 2020 році вийшло друге (доповнене видання) його книги «Вертеп смерті: розіп’яте село», у якому Микола Миколайович, опираючись на наявні дослідження та архівні матеріали, детально описує події тих років на теренах нашого краю.  На зустріч із літератором завітали учні 11-А класу Нетішинського академічного ліцею разом зі своєю класною керівницею Галиною Петрівною Місюк.  Наші гості не лише з великою цікавістю слухали письменника, а й висловили побажання в подальшому ще раз з ним зустрітися, аби почерпнути більше інформації про сучасну історію нашого міста. Ми щиро вдячні і Миколі Миколайовичу, і ліцеїстам за цікаву та змістовну зустріч.